Mam problemy kardiologiczne - jak schudnąć?

Witam. Mam 15 lat, 165 cm wzrostu a moja waga to 55 kg. Może i nie jest tak, źle ale niezbyt dobrze czuje się ze swoim ciałem i pragnę schudnąć co najmniej te 5 -10 kg. Niestety wszelki wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany gdyż stwierdzono u mnie tachykardię i jestem w trakcie dalszych badań pod tym kierunkiem. Nie chciałabym się również jakoś przesadnie głodzić. Nie wiem więc co mogłabym zrobić w tej sytuacji. Czy jest ktoś to mógłby mi w jakiś sposób pomóc, doradzić jaka dieta czy coś w tym stylu byłaby najodpowiedniejsza??
15 LAT ponad rok temu

Witam.

Przede wszystkim chciałam podkreślić fakt, iż przy obecnej masie ciała, wieku i wzroście, dieta odchudzająca jest całkowicie zbędna.
Jeśli jesteś na etapie konsultacji odnośnie problemów z sercem - podpytaj lekarza odnośnie aktywności fizycznej.
Być może okaże się, iż nie jest ona całkowicie przeciwwskazana - niemniej wymaga to wnikliwej oceny lekarza.
Zapoznaj się z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
oraz
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Pozdrawiam

P.S
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.