Mam pytanie czy gronkowiec jest wyleczalny?

Jakiś czas cierpiałam na ból brzucha, niestrawność, biegunki, nudności, miałam także problemy skórne - wysypki na rękach i twarzy i ciele. Doszedł tez układ oddechowy, kaszel i duszności. Po gastroskopii wykryto u mnie gronkowca. Leczę się 2 różnymi antybiotykami. Mam pytanie czy gronkowiec jest wyleczalny? Czy mogę kogoś zarazić w domu? Boje się o dzieci i męża? Czy po kuracji mogę nadal na to chorować? Czy przy takiej intensywnej kuracji antybiotykami nie zrujnuje żołądka? Prosze o porady i informacje.

Lek. Bartosz Domagała

Pytanie gdzie jest ten gronkowiec i czy jest to kolonizacja czy faktycznie zakażenie które powoduje objawy? Wiele osób jest nosicielami gronkowca i przebiega to bez objawów i nie jest groźne. Proszę wyjaśnić jak jest u Pani u lekarza POZ. On zweryfikuje zasadność terapii i moment wyleczenia