Mam siwe włosy na nogach i rękach - co z tym zrobić?

Witam. Mam siwe włosy na nogach i rękach. Co z tym zrobić? Ogolić, skrócić, może wydepilować? Czy można to leczyć? To bardzo uciążliwe, ponieważ mija właśnie lato, a ja ani razu nie byłem nad jeziorem, ani nie chodzę w krótkich spodenkach. Proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam!

Siwe owłosienie wynika z braku barwnika – melaniny.

Nie można ich usuwać laserowo, ponieważ światło lasera wchodzi w reakcję z melaniną znajdującą się w mieszkach włosowych, dlatego ta metoda jest przeznaczona dla osób ciemnowłosych. Nie nadaje się do usuwania włosów jasnych, rudych i siwych.
Jedną z bardziej zaawansowanych technik w chwili obecnej są próby barwienia takich włosów specjalnymi substancjami, które wnikają w głąb skóry. Jest to metoda nowa, kosztowna i nie do końca poddana ocenie efektywności oraz efektów ubocznych.

Osoby, które mają włoski jasne lub siwe, mogą je usunąć metodą enzymatyczno-ultradźwiękową. Wykorzystuje się w niej enzymy - trypsynę oraz papainę. Wprowadzane są one do skóry za pomocą ultradźwiękowej sondy i niszczą mieszki włosowe.

Pojedyncze włosy jasne można usunąć za pomocą elektrolizy. Elektroliza jest obecnie rzadko stosowana w związku z ograniczeniami i ryzykiem powikłań ze strony tej techniki.

Pozdrawiam serdecznie! 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty