Mam sporą fałdkę na brzuchu..

Mam na brzuchu sporą fałdkę. Ważę 54 kg, mam 15 lat. U mnie w rodzinie wszyscy są raczej szczupli. Ogólnie jestem szczupła, oprócz tego nieszczęsnego brzucha. W obwodzie brzucha w najszerszym miejscu mam aż 78 cm! Chciałabym, żeby to było jakiejś 60. No ogólnie jestem wysportowana, ale dosyć dużo jem -mam zawsze apetyt, ale próbuję to ograniczać. Raczej warto wspomnieć, że nie jem śniadania-(nie mam ochoty -nie jestem wtedy głodna, ale za to dużo jem po południu). Próbowałam już brzuszki, hula hoop i nic nie pomagało, ale może dlatego, że nie za długo ćwiczyłam. Proszę o jakąkolwiek radę, żeby pozbyć się tego tłuszczu z brzucha. Byłabym bardzo wdzięczna!
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.
Istotna jest SYSTEMATYCZNOŚĆ.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam

P.S
Nie rezygnuj ze śniadań!