Mam wągry i wykwity ropne. Jak je leczyć i co stosować?

Witam, mam 14 lat i mój problem z trądzikiem zaczął się w wieku 12 lat. Na początku używałam kosmetyków w drogeriach z wielu różnych firm. Można powiedzieć, że wszystkiego już próbowałam. Poszłam do dermatologa, który przepisał mi tabletki i płyn do smarowania w żółtym opakowaniu. Powiem szczerze - działało. Niestety, przerwałam kurację, bo branie antybiotyku przez dłuższy czas (ok. 3 miesiące) też jest niezdrowe. Znowu zaczął się problem, wszystko wróciło od nowa. Różne maści, typu: cynkowa, z krzemem, itp. Pilingi, maseczki i zero poprawy. Dwa razy dziennie myję twarz żelem, płynem robionym w aptece, używam kremu nawilżająco-matującego na dzień i inny przeciw wypryskom na noc. Nie wiem co robić?! Czy udać się ponownie do tego dermatologa i używać leków cały czas? Stosować domowe sposoby, chociaż wątpię w ich skuteczność? Może jakiś lek? Mam wągry i wykwity ropne z białym środkiem. Czy można w jakiś sposób poprawić choć trochę stan skóry w tydzień, ponieważ mam wesele siostry i chciałabym poprawić wygląd cery? Co stosować? Muszę jeszcze dodać, że moja skóra po niektórych kosmetykach wysusza się, więc też jest to jakiś dodatkowy problem. Proszę o pomoc Natalia

Witam!

Radziłabym ponowną wizytę u dermatologa, tym bardziej, że występują wykwity typowo zapalne... Najszybszym sposobem jest rzeczywiście włączenie antybiotyku doustnie. Proszę się nie obawiać długotrwałych kuracji, o ile nie ma Pani innych dolegliwości podczas zażywania. Dawki preparatu w leczeniu trądziku są bardzo niewielkie, wykorzystują działanie przeciwzapalne leku.

Jeśli zauważa Pani nadmierne wysuszenie skóry, to zalecam zastosowanie preparatów nawilżających (krem/maseczka), bowiem na nadmierne wysuszenie skóry gruczoły łojowe reagują tylko zwiększoną swoją pracą, doprowadzając właśnie do pogorszenia się cery.

Pozdrawiam!

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.