Mama chciała popełnić samobójstwo

Witam. Mama drugi tydzień ma depresję. Bierze tabletki antydepresyjne. Wczoraj zbudziła mnie i powiedziała, żebym jechał po papierosy do sklepu (nie spała całą noc). Przywiozłem i wszystko było w porządku. Później stało się coś okropnego. Zamknęła się w pokoju i podcięła sobie gardło. Cudem otworzyła drzwi, zadzwoniliśmy po pogotowie i zabrali ją do szpitala. Na szczęście nie przecięła tętnicy. Leży w szpitalu, wszyscy są załamani, okropna atmosfera. Jak sobie z tym poradzić i co robić w tej sytuacji? Co czeka teraz mamę? Proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

to bardzo trudna, również dla Pana sytuacja. Decyzja o wezwaniu pogotowia była jak najbardziej słuszna! W tym momencie najważniejsze było dla niej uzyskanie fachowej opieki medycznej. Skoro żadne naczynie krwionośne lub inny narząd nie zostały uszkodzone, zagrożenie życia powinno być niewielkie. Po opatrzeniu rany Pana mama zapewne będzie, w stosownym czasie, uczestniczyć w konsultacji psychiatrycznej. Lekarz psychiatra z pewnością będzie w stanie ocenić przyczyny podjęcia tak dramatycznej decyzji. Nie chciałbym co do nich spekulować, gdyż mogą być naprawdę bardzo różne. Być może zasadne okaże się przeprowadzenie obserwacji w ramach oddziału psychiatrycznego.

Z pewnością możecie Państwo w tej sytuacji spytać personel szpitala o możliwość odwiedzin.

Myślę również, iż powinniście Państwo poszukać pomocy psychologa w tej trudnej sytuacji. Z pewnością jest to dla Państwa trudna emocjonalnie sytuacja, w której warto byłoby się zastanowić nad uzyskaniem wsparcia ze strony specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie