Marvelon a wysypka na twarzy

Witam zaczęłam drugie opakowanie Marvelonu i strasznie mnie wysypało. Okres mam bezbolesny i krótki, regularnie bo przed miałam straszne bóle. Ale czy da się coś zrobić n cerę wcześniej nie miałam aż takich problemów jak mam teraz.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niezbyt często ale jednak występujące działania niepożądane tego preparatu antykoncepcyjnego to m.in wysypka lub reakcja o typie pokrzywki. Jeżeli tak Pani zareagowała na lek jedynym wyjściem będzie zmiana środka antykoncepcyjnego. Proponuję udać się do swojego ginekologa.