Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Marznięcie palca wskazującego

Od kilku miesięcy, jeśli nie dłużej, zauważyłam, że marznie mi palec wskazujący. Chodzi o sytuacje, kiedy jestem w domu i nie mam zmarzniętych dłoni. Najczęściej się to dzieje,kiedy siedzę przy komputerze i pracuję na klawiaturze i myszką. Palec wskazujący jednej ręki na całej długości jest wyraźnie chłodniejszy, a i ja odczuwam zimno w ten palec. Parę lat temu miałam kontuzję nadgarstka, ale skończyło się na tkankach miękkich i nic złego z tym nie było. Co to może być z tym palcem?
KOBIETA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Marznięcie palca wskazującego jest zwykle spowodowane nieodpowiednim ukrwieniem palca. Proces ten zaś może wynikać z wielu przyczyn w tym cukrzyca, choroby zapalne naczyń, Choroba Raynaud'a itp. Proszę także pamiętać iż długotrwałe utrzymywanie jednej pozycji ręki na np myszce komputera także może skutkować w/w objawami.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy