Maści na stulejkę

Dzień dobry, czy oprócz zabiegu operacyjnego na stulejkę można stosować jakieś maści? Czy stulejkę można wyleczyć ćwiczeniami i specjalną maścią? Jakie maści pomagają w leczeniu stulejki? Czy są one dostępne bez recepty? Jeżeli maści nie pomogą to jedynym sposobem na stulejkę jest zabieg operacyjny? A może istnieją jakieś inne sposoby na stulejkę? Jakie mogą być powikłania jeżeli stulejka się nie odklei? Interesuje mnie czy istnieje bezbolesny sposób na odklejenie stulejki? A może stulejka to nie problem i można z nią prawidłowo funkcjonować? A może ma ona znaczy wpływ na życie seksualne? Bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam serdecznie

Witam, u dzieci ( do ok. 10 r.z.) można spróbować rozćwiczyć napletek (nie zawsze - zależy to od szerokości otworu napletkowego) stosując maść/krem ze sterydem + ćwiczenia. Skuteczność nie jest 100%. U dorosłych, niestety, metoda ta ie jest skuteczna (albo "prawie nieskuteczna"). Takie kremy to p. Diprolene, Diprosone, 1% maść hydrokortyzonowa i inne.Pozdrawiam RH

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
jeśli jest to stulejka pozapalna to tylko leczenie operacyjne, były próby leczenia stulejek u dzieci ale się nie przyjęły
pozdrawiam