Maślanka + sen + żywienie

Zawsze piję szklankę maślanki przed snem, dobrze robię? Pomoże mi to schudnąć? A właśnie, w kwestii chudnięcia. 57 kg, 164 cm, 14 lat w grudniu. Czy jestem gruba? Mam rozstępy. I w związku z tym, mam pytanie: czy jeżeli schudnę, to mi znikną? Mam już od dwóch lat. Na pośladkach zrobiły się już blade, a to chyba źle świadczy. Ćwiczę 7 godzin tygodniowo. Nie słodzę herbaty, nie używam margaryny, nie jem ziemniaków, a przecież w ziemniakach jest potas, tak? A potas jest ważny? Nie jem słodyczy. Boję się, że jak schudnę to całkowicie zniknie mi biust, a tego bym nie chciała. Mam grube uda i dużą pupę. Mam 92 cm w biodrach, 68 cm w tali, 88 obwód brzucha. Czy moja sylwetka jest normalna? Prosiłabym o podanie przykładowego śniadania, bo ja całkowicie nie wiem, co mam jeść. Jem: pół bułki z serkiem białym, bo wędliny, sera żółtego nie cierpię, szklankę kawy zbożowej bądź zielonej herbaty. a właśnie... ile herbat zielonych dziennie mogę pić?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 21,26.
Odpowiada to 75 centylowi.
Masz prawidłową masę ciała.
Rozstępy niestety nie znikną.
Możesz im zapobiegać unikając przybierania na masie ciała.
Przykładowe zestawy śniadaniowe to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw. Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.Kawa zbożowa z mlekiem.
Herbatę zieloną możesz pić praktycznie bez ograniczeń.

Pozdrawiam