Masturbacja a posiadanie dzieci

Dzień Dobry Mam 19 lat. Kiedy miałem 14 lat masturbowałem się czy z związku z tym można mieć dzieci?

Dzień dobry,

Masturbowanie się nie ma negatywnego wpływu na to czy będzie miał Pan w przyszłości dzieci czy nie.

Bardzo częsta masturbacja osłabia siłę płodności (plemniki nie zdążają dojrzewać...)
Jest to zjawisko tymczasowe, przemijajace.
Masturbujący się zazwyczaj mają dobre poziomy hormonów, a te warunkują dobrą płodność.
Podsumowując: nie ma podstaw do obaw o płodność w aspekcie aktywności masturbacyjnej.
Pozdrawiam. JW