Masturbacja a problemy rodzinne

Nawet się wstydzę jak o tym piszę, nawet się brzydzę jak o tym pomyśle. U mnie w domu nigdy nie było dobrze mój ojciec jest pijącym DDA w ciągłych delegacjach, a mama podporządkowanych wobec DDA. Nie jestem ani nigdy nie byłam otwarta zazwyczaj idę sama przez życie i z problemami radzę sobie sama. Jakieś 6-7 lat temu znalazłam sposób na problemy ze snem odstresowanie- masturbacja. Jak się tego pozbyć? Oduczyć Nie wyobrażam sobie iść z tym do psychologa, przez gardło mi to nie przejdzie.

Dzień dobry,

Jeżeli nie radzi sobie Pani sama z własnymi problemami - a czytam, że tak właśnie jest - od tego jest właśnie leczenie u psychoterapeuty / psychologa.
Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób funkcjonowania/przeżywania to jak najbardziej - pomimo wstydu - namawiam na podjęcie leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Uzależnień (jako osoba pochodząca z rodziny z problemem alkoholizmu) lub prywatnie.

Dzień dobry.

Masturbacja podejmowana w innym celu, niż zmniejszenie napięcia seksualnego jest szkodliwa i może skutkować późniejszymi problemami we współżyciu. Jak Pani pisze - "używa" Pani masturbacji w celu odstresowania. Zwykle tego rodzaju problemy rozwiązuje się poprzez terapię seksuologiczną bądź psychologiczną, do której, pomimo Pani obaw, namawiam.

Pozdrawiam.

Witam, masturbowanie jest tak powszechnie stosowaną metodą rozładowywania napięcia seksualnego w młodym wieku, że zapewniam Panią na żadnym psychologu nie zrobi ta informacja większego wrażenia. Żeby sobie ułatwić sprawę w sensie psychologicznym może Pani nawet założyć sama sobie, że nie będzie Pani o niej mówić na początku, jak widzę z listu jest wiele problemów w Pani życiu, którymi warto się zająć w kontakcie z psychoterapeutą- będzie o czym rozmawiać. Być może nawet zajmując się sobą w kontakcie z psychoterapeutą uzyska Pani znaczący spadek napięcia do tego stopnia,że problem masturbowania sam się rozwiąże. W każdym razie proszę dać sobie szansę i sięgnąć po specjalistyczną pomoc. Pozdrawiam