Masturbacja co 2 dni a ryzyko zaburzeń erekcji

Masturbacja raz na 2 dni jest nie jest to zbyt dużą częstotliwością? Chciałbym uniknąć problemów w przyszłości. Na razie nie współżyję i zaspakajam swoje potrzeby w ten sposób. Prawdopodobieństwo uniemożliwienia stosunku w przyszłości jest duże przy takiej częstotliwości? W wieku 16 lat masturbacja jest normalnym zjawiskiem czy należałoby jak najszybciej zaprzestać? Częściej brak wzwodu spowodowany jest stresem przed tym że masturbacja szkodzi, czy samą masturbacją? Z góry dziękuje.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. z medycznego punktu widzenia masturbacja nie jest przeciwwskazana a tym bardziej nie jest to pewny powód przyszłych niepowodzeń seksualnych. Oczywiście nie można wykluczyć sytuacji z trudnością osiągnięcia orgazmu podczas stosunku ze względu na brak konkretnej stymulacji jednak jest to tylko przypuszczenie.