Masywne uda u 19-latki

Witam,mam 19lat i mam pewien problem otoż moje uda sa dosyc masywne i niestety nie moge zrobic z tym nic.Probowalam roznego typu diet ,ale niestety nie moglam w zadnej wytrwac i zaczelam podjadac.Kupilam sobie karnet na silownie i cwicze juz ponad miesiac efekty moze sa,ale nikle.Nie mam za bardzo czasu zeby chodzic na te silownie codziennie gdyz pracuje i ucze sie.Chcialabym zaczac cwiczyc w domu ale nie wiem jakie to maja byc cwiczenia.Chcialaby rowniez widziec co moge jesc.

Witam serdecznie,

nie wszystko da się osiągnąć za pomocą diety i sportu -- to, jaką mamy budowę ciała niekoniecznie uda się zmienić. Być może taka jest Pani uroda i warto to zaakceptować dbając jednocześnie o kondycję (to bardzo dobrze, że Pani ćwiczy! proszę się nie zrażać -- miesiąc to zbyt krótki okres czasu, żeby zobaczyć zadowalające efekty).

W sprawie ćwiczeń warto skontaktować się z profesjonalnym trenerem, choć w internecie można znaleźć przykłady ćwiczeń na różne partie ciała. Na tę, która Panią interesuje z pewnością również. Wtedy liczy się już systematyczność.

Co do diety: najlepiej, aby była złożona z jak najbardziej naturalnych produktów (unikamy wysokoprzeworzonej żywności)-- fast food, słodycze dostępne w sklepie, gotowe dania, etc) oraz składała się codziennie z 5 posiłków jedzonych w regularnych odstępach czasu (około 3 godz.). W tych posiłkach codziennie warto też jeść około 500 gramów warzyw i dwie porcje owoców (porcja to jedna średnia sztuka lub tyle, ile mieści się w dłoni). Dobrze jest też dbać o nawodnienie poprzez wypijanie około 2 litrów płynów dziennie.
Jeżeli jest Pani zainteresowana i widzi taką potrzebę, to proszę spotkać się z dietetykiem, który z całą pewnością wyjaśni i pomoże w sprawie diety.

Pozdrawiam
Ewelina Gumiela, mgr dietetyk