Mdłości, budzenia nocne, czkawka i ból podbrzusza a wyniki badań

Witam. od 3 miesięcy męczą mnie ciągłe mdłości ostatnio mocno nasilone, w ciąży nie jestem na 100%. biore stale leki od kilku lat te same. wyniki prawie wszystkie możliwe robiłam i są w normie oprócz wszystko m mg/dl chol- 238, glukoza 113, hdl-48 ldl 134 tg:278. wyniki z 10.listopada, wyniki z 9 października : chol-167, hdl 34, ldl94 tg 197. nie sypiam za dobrze budze się do 4 -5 razy w nocy, śpie około 7 h. mam często czkawkę. ból podbrzusza przy ucisku lub 2-3min ostre napady bólu podbrzusza

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie obecnych badań można stwierdzić iż mamy do czynienia z hipercholesterolemią oraz hipertrójglicerydemią. Niepokojący jest także podwyższony poziom glukozy. Jest to wskazanie do wykonania testu obciążenia 75g glukozy. Warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.