Mdłości i bóle piersi przy negatywnym teście ciążowym

Dwa tygodnie po terminie spodziewanej miesiączki. Przybieram na wadze, bolą mnie piersi, są dużo większe. Czasami miewam mdłości o różnych porach dnia. Testy wychodzą negatywnie, także test beta-hcg.
Co to może oznaczać, czy jest szansa, że jestem w ciąży?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Wymienione przez Panią objawy rzeczywiście występują często podczas ciąży, natomiast nie są dla niej swoiste (pojawiają się również w innych stanach), dlatego na ich podstawie nie można rozpoznać ciąży.
Rozumiem, że wykonała Pani więcej niż jeden test ciążowy - przy prawidłowym wykonaniu, powtarzający się negatywny wynik wyklucza ciążę. W przypadku utrzymywania się wymienianych objawów oraz w dalszym ciągu opóźniającej się miesiączki proponuję kontrolną wizytę u ginekologa, który po przebadaniu w razie ewentualnych wskazań będzie mógł zlecić dalszą diagnostykę m.in. usg przezpochwowe czy też badania hormonalne.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o objawach ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!