Mdłości i przybieranie na wadze a negatywny test ciążowy

Od roku staramy się o dzidziusia. Pierwszy raz w życiu okres spóźnia mi się 2 tygodnie. Miewam mdłości o różnych porach dnia, przybieram na wadze. Pomimo tego testy wychodzą negatywne, także test beta-hcg.
Rok temu w 8 tygodniu ciąży poroniłam. Nie używałam żadnej antykoncepcji. Czy jest szansa, że jest to ciąża?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

W związku z ujemnymi testami ciążowymi i ujemnym wynikiem oznaczenia poziomu betaHCG we krwi niestety należy wykluczyć ciążę. Przyczyna opóźnienia miesiączki jest zapewnie inna - stres, infekcja, przejściowe zaburzenie hormonalne.
Jeśli tego typu opóźnienia się będą powtarzać lub miesiączka nie pojawi się w ciągu miesiąca, proszę zgłosić się do ginekologa w celu zbadania i wdrożenia leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.