Mdłości, zaparcia i przelewanie w brzuchu

Witam.Od wielu lat cierpie na dolegliwosci gastryczne.Mdlosci.przelewnia w brzuchu ,przewlekle zaparcia,.W Klinice mialam robione szczegolowe badania min.tomograf komputerowy z kontrastem wynik b.z. , kolonoskopie 2 razy ale niestety bez mozliwosci zrobienia jej do konca ze wzgledu na moje zrosty po przebytych operacjach brzusznych. Inne wyniki w normie z krwi i kalu. Podobno jest mozliwosc zrobienia (chyba endoskopowo) ogladniecie calego jelita ? Jek sie do tego badania przygotowac?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę skonsultować się z gastrologiem. Podstawowym badaniem oceniającym jelita endoskopowo jest kolonoskopia oraz w pewnym stopniu gastroskopia ( umożliwia ocenę aż do dwunastnicy. Możliwa jest jeszcze tzw wirtualna kolonoskopia. Pani gastrolog wytłumaczy jak się przygotować do badania.