Mechanizm zarażania ospą a planowanie ciąży

Witam, Mam pytanie odnośnie ospy. Mam zamiar starać się o drugie dziecko, natomiast jakieś 3 tygodnie temu moja młodsza córka chorowała na ospę i mimo kontaktu nie zaraziłam się. Teraz Ospę ma mój brat, który miał kontakt z moją córką jakieś 2,5 tygodnia temu i się zaraził. Czy jeżeli się nie zaraziłam od córki to tej pory to mogę od brata się zarazić? Czy jednak w tej sytuacji mam przeciwciała?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wirus ospy wietrznej i półpaśca należy do grupy bardzo zakaźnych wirusów. W 90% przypadków kontaktu z osobą chorą na ospę wietrzną dochodzi do zachorowania.7 Największe prawdopodobieństwo zakażenia występuje przy kontakcie z chorym w okresie od 1-2 dni przed wystąpieniem wysypki do momentu powstania ostatniego strupka. Oczywiście możliwa jest sytuacji iż Pani w dzieciństwie przechorowała ospę wietrzną i obecnie ma przeciwciała odpornościowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty