Menopauza a drżenia rąk i łydek

mam56lat ponad 5lat temu skoczyla mi sie menopauza bylam ulekarza bo mam problem z poceniem sie zwlaszcza wnocy.trzesa mi sie dlonie,oraz bardzo czesto lapia mnie skurcze lud, lydek,

Jeżeli Pani objawy rozpoczęły się niedawno, a ostatnia miesiączka była 5 lat temu, to objawy te najpewniej nie są powodowane menopauzą. Pierwsza myśl to diagnostyka funkcji tarczycy - badania laboratoryjne z krwi, rano, na czczo: TSH, fT4, łącznie z morfologią krwi i elektrolitami (Na, K, Cl). Jeżeli tu norma to konsultacja internisty, ewentualnie dalej endokrynologa, kardiologa.
ms