Menopauza w wieku 26 lat

Mam 26 lat i mam pytanie, czy w tym wieku można przechodzić wczesną menopauzę? Jak tak, czy można ja jakoś jeszcze wyleczyć?
Otóż objawów nie mam żadnych, okres mam skąpy i krótki, ale regularny, tylko mam brak pęcherzyków w jednym z jajników, natomiast w drugim jest ich dużo, ale są małe. Dodam jeszcze, że leczę wysoka prolaktynę i niski progesteron po 4 miesiącach brania tabletek d**** (hormon gestagenny) i b**** (lek stosowany w hiperprlatynemii) udało mi się zajść w ciąże, niestety ciąża obumarła. 6 miesięcy odczekaliśmy i od tamtej pory nie ma efektów, dlatego strasznie się teraz boję, ponieważ staramy się z mężem o dziecko.
Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Wyznaczanie daty porodu

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.
Przedwczesną menopauzę rozpoznajemy, jeśli ma ona miejsce przed 40 rokiem życia. Najbardziej charakterystyczną dla menopauzy (zarówno tej "o czasie", jak i przedwczesnej), wczesną zmianą hormonalną jest wzrost poziomu FSH we krwi. Następnie spada poziom estrogenów. Miesiączki stają się zwykle nieregularne (rzadkie) i skąpe, aż całkiem zanikają. Pani objawy są jednak raczej związane z zaburzeniami hormonalnymi, na które Pani cierpi. Powinna Pani kontrolować, razem ze swoim lekarzem, poziom prolaktyny. Może Pani również poprosić o badanie stężenia FSH we krwi, jeśli niepokoi się Pani bardzo możliwością przedwczesnej menopauzy.
Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty