Męski głos słyszalny w myślach

Boję się psychiatry, choć wiem że go potrzebuję. Kiedy miałam już 12 lat wiedziałam, że potrzebuje iść do psychiatry. Ale boję się że mnie zamkną jak moją babcie. Boję się, że rodzina przestanie się do mnie odzywać. Pierwszy raz usłyszałam męski głos w wieku 12 lat. On co jakiś czas powraca. Moja babcia chorowała na schizofrenię paranoidalną. Ona siebie nie krzywdziła a ją zamknęli. Ja się zawsze "karze" za to, że słyszę ten głos. Ciełam się, czasami przypalałam.... co mam zrobić?

Proszę jednak udać się do psychiatry oraz psychoterapeuty.Nie powinna Pani zmagać się z tym problemem sama zwłaszcza że już tak długo męczy się Pani z tym sama.Doświadczony psychoterapeuta na pewno podejdzie do Pani z wyrozumiałością i potraktuje Panią indywidualnie.Życzę odwagi.Pozdrawiam