Metoda antykoncepcji najlepsza przy niedoczynności tarczycy

Mam 21 lat, jeszcze nie wspołzyje, ale chcialabym sie zapytac o pewna rzecz. Choruje na niedoczynnosc tarczycy, biore hormony i nie chcialabym dodatkowo zabezpieczac sie tabletkami antykoncepcyjnymi. Wolałabym polaczyc metode prezerwatywy i jakiegos srodka dopochwowego, ale chciałabym wiedziec co byłoby skuteczne w tym przypadku.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Myślę, że powinna Pani skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który poinformuje Panią o wszystkich możliwych metodach antykoncepcji, począwszy od metod naturalnych, poprzez mechaniczne i hormonalne. Proszę pamiętać, że nie ma metody idealnej. Najmniej działań niepożądanych mają metody naturalne.