Metoda leczenia zwłóknienia płuc poprzez inhalację interferonem gamma

Również chciałabym znać odpowiedź na pytanie, czy nowa metoda leczenia zwłóknienia płuc poprzez inhalację interferonem gamma jest stosowana w Polsce?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Metoda podawania interferonu gamma bezpośrednio do płuc zmniejsza znacznie ilość efektów ubocznych działania tego związku ogólnoustrojowo. Z pewnością jest to metoda, nad którą trwają badania. Nie jestem w stanie określić jednak czy jakaś klinika w Polsce wykonuje takie zabiegi ( tego typu leczenie).