Metoda Yuzpe a ryzyko ciąży

Witam. 2 dni temu podczas stosunku Zsunela nam sie prezerwatywa, zostala we mnie. Szybko ja wyciagnelismy, nie doszlo do wytrysku.byly to dni plodne dlatego zdecydowalam sie na tabletke "po". Zaden lekarz nie chcial jej wypisac. Postanowilam sprobowac metody yuzpe. Ok 50 h po stosunku przyjelam 2 tabletki stedirilu, nastepnie przyjelam 2 w ok 54 h po stosunku. Po 12 h (62h po wpadce) bylam zmuszona wziac inny lek- mercilon, 4 tabletki.czy duze jest prawdopodobienstwo powodzenia tej metody?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jako lekarz nie mam podstaw do rzetelnej wypowiedzi na ten temat. Metoda Yuzpe nie jest zalecana przez ginekologów. Szansa na ciążę oczywiście istnieje, jednak w opisanym przypadku myślę iż zmiana preparatu stosowanego w tej awaryjnej metodzie nie będzie miał wpływy na jej skuteczność.