Metoda Yuzpee a ryzyko zajścia w ciążę

Pare razy we wrzesniu i pazdzierniku uprawialismy seks bez zabezpieczen - zrobilismy test i wyszła 1 kreska,po jakims czasie doszlo do stosunku bez zabezpieczenia,trwał on chwile,nawet nie chcialem czekac do końca tylko zdecydowanie wczesniej "wyszedłem" z tego co zaobserwowałem nie wydzielam preejakulatu np podczas masturbacji,po stosunku tez go nie widze.Zastosowalismy metode yuzpe troszke pozno bo po 70 h wziela pierwsza porcje 4 tabletek , a 12 h pozniej kolejna porcje,Jaka jest szansa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciąże przy stosunku przerywanym jest duża. Szansa na utrzymanie i zaimplantowanie się zarodka po zastosowaniu wspomnianej metody jest już dużo mniejsza. Warto jednak wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od stosunku by mieć pewność powodzenia.