Metoda znieczulenia przy leczeniu kanałowym

Witam, za 2 tygodnie mam wizytę u dentysty ( wydaje mi się,że będzie to leczenie kanałowe) ząb jest pęknięty i czasami boli. Czy podczas tego leczenia przyjmowanie znieczulenia jest konieczne? Nie tyle boje się dentysty co tych strzykawek. Istnieje jakieś znieczulenie np za pomocą jakiegos sprayu czy cos? Jesli nie to wytrzymałbym bez znieczulenia?

Pozdrawiam :)

Lek. dent. Danuta Mackiewicz

Prosze poszekac gabinetu dysponującego urządzeniami WAND czy STA
Znieczulenie nimi jest naprawde komfortowe
Pozdrawiam
Lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Za pomocą sprayu można znieczulić dziąsło przed wkłuciem igły, natomiast można zastosować znieczulenie komputerowe.
W zależności od progu bólu są pacjenci, którzy preferują leczenie zębów bez znieczulenia, jednak jeśli chodzi o leczenie kanałowe ( czy ekstrakcję ) - nie polecam takiej praktyki.