Męty w oku u krótkowidza

Jestem krótkowidzem (soczewki -9 D), mieszkam we Włoszech. Miałem ostatnio sporo stresu, dieta (schudłem 10 kg) i ćwiczenia. 2 dni bolały mnie oczy i kuły. Nagle pojawiło się sporo mętów, wcześniej nie mialem. Okulista włoski dał mi Vitreoxigen i badając dno oka zapewnił, że nie ma problemu siatkówki. Mam podejrzenie, że miałem mikrowylewy, bo pomału ich ubywa. Okulista badając dno widzi męty i czy jest w stanie ocenić ich pochodzenie? Oko w 2 dni może wyprodukować sporo mętów kolagenowych?

Małgorzata Panek

Opisywane przez Pana męty mogą być w ciele szklistym oka, a nie siatkówce. Badanie dna oka ocenia stan siatkówki.
Dlatego też lekarz włoski przepisał Panu Vitreoxigen, który miał poprawić metabolizm w oku i zapobiec odkładaniu się "'mętów".
Szybkość tworzenia kolagenu jest sprawą indywidualną.
Proszę pamiętać o regularnych kontrolach okulistycznych.
Pozdrawiam