Mezoterapia mikroigłowa i stosowanie kremu a swędzenie skóry twarzy

Witam! Pytałam dziś o to jak poradzić sobie ze swędzeniem skóry twarzy. We wcześniejszym pytaniu stwierdzilam, że to prawdopodobnie skutek nowego kremu. Po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam, że może być to spowodowane 2 dni temu przebytym zabiegiem mezoterapii mikroigłowej (derma roller). Po tym nałożyłam na twarz krem, który mnie uczulił. Czy mogę mieć z tego powodu jakieś przykre dolegliwości oprócz swędzenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie, oprócz świądu, mogą pojawić się różne objawy. Póki co proszę się jednak nie niepokoić, tyko skonsultować się z lekarzem, który oceni Pani skórę i ewentualnie wdroży właściwe leki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Myślę, że objawy powinny ustąpić w ciągu kilkunastu godzin. Wykonanie zabiegu w połączeniu z kremem tym bardziej predysponuje do tego typu efektu niepożądanego.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem podrażnienia, które jest skutkiem przebytego zabiegu oraz zastosowanego nowego kremu. Sugeruję konsultację z lekarzem rodzinnym, który pokieruje dalszym postępowaniem.

Witam serdecznie, jak najbardziej po kremie może wystąpić uczulenie. Proszę od razu krem odstawić. Jeśli jeszcze występuje jakaś reakcja alergiczna, należy udać się do dermatologa. Mogła również nie zostać zachowana zasada dotycząca antyspetyki podczas wykonywania zabiegu. Oprócz swędzenia czasami może pojawić sięwysypka.