Miarodajność testu bHCG w 17 tygodniu ciąży

Witam. Podejrzewam że jestem w ciąży (17-18 tydzień), ginekolog po bardzo zbadaniu mnie, stwierdził iż to raczej nie ciąża. Zrobiłam badanie z krwi B-HCG i wynik wyszedł <0,1 mIU/ml (wg rozpiski z laboratorium ciąża zaczyna się od 5,8 mlU/ml). Czy wynik na obecność HCG w 17-18 tygodniu ciąży jest miarodoajny? Wyczytałam że w tak późnych tygodniach raczej nie przeprowadza się już tego badania. Proszę o odpowiedź.

Milena Lubowicz

Poziom BhCG w 17. tygodniu ciąży powinien przekraczać 8000, także w Pani przypadku ciąża jest mało prawdopodobna. Ale rzeczywiście najlepszym badaniem w tym przypadku byłoby usg.
Pozdrawiam