Miąższ płucny o nieco wzmożonym odoskrzelowym rysunku zrębowym w partiach przywnękowych płuca prawego

Kobieta 55 lat po przebytej zatorowości płucnej. Drugie w tym roku zapalenie płuc. Opis RTG-miąsz płucny o nieco wzmożonym odoskrzelowym rysunku zrębowym w partiach przywnękowych płuca prawego. Zacienienie zachyłka przeponowo-sercowego po stronie prawej.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zdjęcie musi być przeanalizowane przez lekarza kierującego w oparciu o badanie kliniczne.

Pozdrawiam.

OPis może sugerować zmiany zapalne (jeżeli są objawy infekcji). zacienienie zachyłka przeponowo-sercowego sugeruje zrosty w obrębie j. opłucnej - najpewniej pozostałość po zatorowości płucnej, lub ślad płynu w opłucnej.