Miąższ płucny o nieco wzmożonym odoskrzelowym rysunku zrębowym w partiach przywnękowych płuca prawego
Kobieta 55 lat po przebytej zatorowości płucnej. Drugie w tym roku zapalenie płuc. Opis RTG-miąsz płucny o nieco wzmożonym odoskrzelowym rysunku zrębowym w partiach przywnękowych płuca prawego. Zacienienie zachyłka przeponowo-sercowego po stronie prawej.

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zdjęcie musi być przeanalizowane przez lekarza kierującego w oparciu o badanie kliniczne.
Pozdrawiam.
OPis może sugerować zmiany zapalne (jeżeli są objawy infekcji). zacienienie zachyłka przeponowo-sercowego sugeruje zrosty w obrębie j. opłucnej - najpewniej pozostałość po zatorowości płucnej, lub ślad płynu w opłucnej.