Miękki bąbel na dziąśle

Na dziale od strony policzka zrobił mi się bąbel. Jest miękki i prawdopodobnie wypełniony ropą lub krwią. Nie boli, jest duży, o gładkiej powierzchni. Nic z niego nie wypływa. Ponieważ obecnie mam zapalenie płuc nie mogę udać się do stomatologa. Moje pytanie brzmi: co to może być, czy sama mogę zrobić coś, żeby zniknął (np. przekłuć).

Magdalena StusiĹska

Jeżeli zmiana wypełniona jest ropą przekłucie i ewakuacja płynu powinny pomóc.