Mierne okrężne wypuklenia krążka międzykręgowego
Witam ostatnio odebrałam wynik mojej babci która ma 80 lat i ciągle bolą ją nogi wynik jest z TK kręgosłupa Na poziomie l5-l4 mierne okrężne wypuklenia krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy Na poziomie l5-s1 wypuklina krążka międzykręgowego tylna i zwyrodnieniowa-wytwórcze stawów mięczykręgowych modelujące worek oponowy i korzenie rdzeniowe s1 proszę o interpretacje i czy to ma związek z bólem nóg pozdrawiam

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon