Mierzenie ciśnienia w oku. Diagnostyka jaskry

W zakładzie optycznym zmierzono mi wczoraj ciśnienie w oku. Miałam 24 i 22 mmHg. Lekarz powiedział, że muszę skontrolować ciśnienie inną metodą, inną niż metoda „podmuchu powietrza”. Chciałam zapisać się do poradni okulistycznej, takiej, która ma te inne metody, ale o jakie metody mam pytać?

KOBIETA ponad rok temu

Domyślam się, że w zakładzie optycznym miała Pani mierzone ciśnienie wewnątrzgałkowe tonometrem bezkontaktowym „air-puff”. Według wyniku badania ciśnienie jest podwyższone. Zgadzam się, że wynik ten należy skontrolować. Najdokładniejszą metodą pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego jest tonometria aplanacyjna Goldmanna i tę metodę polecam w celu weryfikacji wartości ciśnienia wewnątrzgałkowego. W przypadku gdy wynik będzie znów   nieprawidłowy, proponuję wykonać badania wykluczające/potwierdzające jaskrę - badanie dna oka, badanie pola widzenia, badanie GDx.