Miesiąc opóźnienia okresu i silny ból brzucha

Witam . Wczoraj dostałam bardzo obfity okres (spóźniał mi się ponad miesiąc) z mocnym bólem brzucha który towarzyszy mi do dziś. Brałam tabletki przeciw bólowe ale żadna nie pomogła. Czy powinnam zgłosić się do ginekologa? Czy są jakieś inne tabletki które by mi pomogły?? ( brałam ibuprom oraz paracetamol) :(
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tak, powinna się Pani niezwłocznie zgłosić do ginekologa. Nadmierne krwawienie może być spóźnionym krwawieniem miesięcznym, ale także mieć inne przyczyny - np. poronienie samoistne, endometrioza, mięśniaki.
Wymaga to kontroli klinicznej.
Silniejsze środki przeciwbólowe są na receptę, więc kontakt z lekarzem jest nieunikniony.