Miesiączka a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 25 lat i mam na imię Ania. Moje pytanie dotyczy tego, po jakim czasie powinna wystąpić miesiączka po zaprzestaniu brania tabletek? Dziś jest 27 dzień odkąd nie biorę tabletek, a miesiączki jeszcze nie mam, nie miałam jej także miesiąc przed odstawieniem tabletek. Czy to jest sprawa indywidualna, czy nie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Tak, jest to sprawa indywidualna. Pani organizm musi z powrotem przestawić się na normalną, fizjologiczną produkcję hormonów. 27 dni to jeszcze krótko, musi Pani dać sobie czas.

Pozdrawiam!