Miesiączka co trzy miesiące

Mam 16 lat. Niepokoją mnie pewne zmiany w moim organizmie. Mianowicie miesiączkuję co jakieś 3 miesiące po 10 dni. Do tego cały czas od około dwóch lat (wiem, że długo) występują u mnie upławy. Czasem są białe, a czasem przeźroczyste. Ostatnia miesiączka była jeszcze dziwniejsza, ponieważ cała polegała na tym, że wydzielała się krew jak na początku miesiączki, czyli wymieszana ze śluzem i lekko brązowa. Nie wiem co robić, nie powiem nikomu, bo nie chcę iść do ginekologa. Co mi jest i co robić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie powinna Pani przełamać strach i zgłosić się do lekarza ginekologa(z mamą lub opiekunem prawnym - wizyta bez tej osoby w świetle prawa polskiego nie może się odbyć, gdyż jest Pani osobą niepełnoletnią).
Wymaga Pani konsultacji i badania klinicznego w gabinecie lekarskim, gdyż opisane objawy nie należą do normy.
Diagnoza tylko na podstawie podanych informacji, bez badań dodatkowych nie jest możliwa.