Miesiączka i ból jajników w ciąży?

Witam, proszę o odpowiedź: jestem zaniepokojona, bo od pół roku staramy się z mężem o dziecko - ciągle nic. Do tej pory miałam regularny okres, jednak w tym miesiącu spóźnił mi się 3 dni i był całkiem inny, niż do tej pory - zamiast 3 dni trwa, 5 i był jakby rozrzedzony). Od tygodnia boli mnie strasznie podbrzusze i jajniki (na zmianę - kłują mnie). Zrobiłam test (ponoć może tak być we wczesnej ciąży), ale niestety wyszedl negatywny. Zaczynam się martwić. Co sie dzieje? Wizytę u ginekologa mam za miesiąc.

Proszę o odpowiedź, co może mi dolegać?:(

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Jeśli ból nie nasili się, nie wystąpi gorączka - może Pani odczekać do terminu wyznaczonej wizyty u lekarza. Tymczasem radzę za kilka dni ponowić test ciążowy, koniecznie z moczu porannego. We wczesnym okresie ciąży testy z moczu nierzadko dają wyniki fałszywie negatywne. Jeśli wykluczy Pani ciążę, a dolegliwości będą się utrzymywać, lekarz zbada Panią i ustali, co może być ich przyczyną. Pozdrawiam serdecznie!