Miesiączka i krew w śluzie

Wiatm, 6 marca dostałam miesiączkę. Była normalna, tzn. dośc obfita. Tak jak zawsze powinna skończyć się w czwartek i potem mam ok. 2 dni brązowe plamienie. Jednak nic takiego się nie pojawiło, tylko w ciągu dnia od czasu do czasu pojawia się jasno-czerwona krew w śluzie, który strasznie się ciągnie. Brzuch mnie nie boli, ale trochę odczuwam lekki ból jednego jajnika. Do tej pory trwa to "plamienie" (krew w śluzie). Co może być przyczyną?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rozumiem, że miesiączka miała normalną długość trwania - do czwartku 11 marca, następnie nie pojawiło się brązowe plamienie lecz śluzowato-krwista wydzielina, która nie zniknęła do dziś. Ciążę możemy raczej wykluczyć (obfita miesiączka). W tej sytuacji jedyną drogą do ustalenia przyczyny pojawienia się nietypowej wydzieliny jest badanie ginekologiczne. Być może ma Pani nadżerkę szyjki macicy lub cierpi z powodu infekcji dróg rodnych. Mniej prawdopodobną przyczyną tych dolegliwości są zaburzenia hormonalne lub endometrioza. Konsultacja w gabinecie ginekologicznym powinna wystarczyć do postawienia trafnej diagnozy.

Pozdrawiam serdecznie!