Miesiączka, infekcja a ciąża

Kocham się z chłopakiem od roku, bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Dostałam okres, pierwszy i drugi dzień normalnie, obficie krwawiłam, a pozostałe dwa dni już mniej, temperatura w pochwie wynosi 37,7 stopni (w czasie okresu). Jestem też przeziębiona. Czy to normalne?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Temperatura jest podwyższona prawdopodobnie z powodu infekcji. Plamienia w terminie spodziewanej miesiączki zdarzają się czasem we wczesnej ciąży, jednak jeśli przez dwa dni krwawienie było obfite, takie jak zwykle w czasie miesiączki, to prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę, jest bardzo małe. Najlepiej byłoby wykonać test ciążowy!

Pozdrawiam serdecznie.