Miesiączka po porodzie a tabletki antykoncepcyjne

Witam, 5,5 miesiąca temu urodziłam córeczkę. Obecnie biorę **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Po pierwszej paczce dostałam pierwszą miesiączkę. Trwała krócej niż przed ciążą i dopiero "rozkręciła" się 3 dnia, ale ogólnie była mniej obfita. Zaczęłam normalnie drugie opakowanie tabletek i po ok. 10 tabletkach pojawiła się krew. Niewielkie ilości, najczęściej nie plamiące nawet bielizny, ale widoczne przy podcieraniu się. Trwa to już 5 dni. Dodam, że pobolewa trochę brzuch, tak jak przy okresie, ale łagodniej.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego - oddychanie, relaks, poród rodzinny

Ból porodowy jest czasem bardzo trudny do zniesienia. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź, jak można naturalnie złagodzić przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Krwawienia i plamienia międzymiesiączkowe to częste działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych, zwłaszcza w czasie pierwszych miesięcy stosowania. Proszę się obserwować - może z czasem miną. Jeśli nie, niewykluczone, że konieczne będzie odstawienie tabletek. Obfitość krwawień z odstawienia ("miesiączek") jest natomiast w czasie przyjmowania tabletek zwykle mniejsza, niż w czasie fizjologicznych miesiączek.

Pozdrawiam!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty