Miesiączka po porodzie a tabletki antykoncepcyjne

Witam, 5,5 miesiąca temu urodziłam córeczkę. Obecnie biorę **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Po pierwszej paczce dostałam pierwszą miesiączkę. Trwała krócej niż przed ciążą i dopiero "rozkręciła" się 3 dnia, ale ogólnie była mniej obfita. Zaczęłam normalnie drugie opakowanie tabletek i po ok. 10 tabletkach pojawiła się krew. Niewielkie ilości, najczęściej nie plamiące nawet bielizny, ale widoczne przy podcieraniu się. Trwa to już 5 dni. Dodam, że pobolewa trochę brzuch, tak jak przy okresie, ale łagodniej.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienia i plamienia międzymiesiączkowe to częste działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych, zwłaszcza w czasie pierwszych miesięcy stosowania. Proszę się obserwować - może z czasem miną. Jeśli nie, niewykluczone, że konieczne będzie odstawienie tabletek. Obfitość krwawień z odstawienia ("miesiączek") jest natomiast w czasie przyjmowania tabletek zwykle mniejsza, niż w czasie fizjologicznych miesiączek.

Pozdrawiam!