Miesiączkowanie przy antykoncepcji hormonalnej Daylette

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. Przy pierwszym opakowaniu okres dostalam przy 2 tabletce plecebo. Przy drugim opakowaniu przy 21 tabletce zauwazylam krew i brzuch bolal mnie jak przy miesiaczce, te plamienia mialam 3 dni, a potem przy 2 tabletce plecebo dostalam okres. Teraz jestem przy 3 opakowaniu i znowu przy 21 tabletce zauwazylam krew. Czym to moze byc spowodowane? Czy po 3 opakowaniu mam zaczac 4? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plamienia/krwawienia śródcyklowe to najczęstszy objaw niepożądany występujący u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Właśnie ta przyczyna jest zatem najbardziej prawdopodobna. Póki co nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę normalnie rozpocząć 4 opakowanie. Gdyby plamienia się utrzymywały lub nasilały proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, należy rozpocząć kolejne opakowanie aby zachowana była ciągłość zabezpieczenia przed ciążą. Podobny efekt może być wynikiem wahań hormonalnych.