Mięśniak i plamienie po okresie

Mam dużego mięśniaka czy on może powodować 2 dniowe plamienia po okresie, okresy mam normalne ( niezbyt obfite - 5 dniowe)

Lek. Marta Jaruchowska

Może, zwlaszcza jeśli mięśniak moduluje jamę macicy. Warto wówczas zastanowić się nad jego leczeniem, ale głównie wtedy jeśli są to dość obfite krwawienia, prowadzące do niedokrwistości. Radzę przedyskutować ten temat ze swoim lekarzem.