Mięśniak w przedniej ścianie macicy

Dzień dobry, Wczoraj został u mnie wykryty mięśniak w przedniej ścianie macicy o wymiarach 29 x 19mm. Dwa miesiące temu miała wyłyżeczkowaną macice, ponieważ doszło do poronienia zatrzymanego. Z wyników histopatologicznych wynikło, że doszło do zapalenia i martwicy brałam antybiotyk. Mam w związku z tym dwa pytania czy te sprawy mają jakiś związek? Jaki wpływ będzie miał mięśniak na kolejną ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecność mięśniaka i krwawienie z całą pewnością mogą wpływać negatywnie na ciążę. Aby rokować dokładniej w tej sprawie warto skorzystać z porady ginekologa.

Opisywane przez Panią kłopoty zdrowotne nie mają ze sobą nic współnego
U pacjentek z mieśniakami macicy mogą istnieć kłopoty z zajściem w ciążę i jej utrzymaniem. Postępowanie / indywidulalne / powinna ustalić
Pani z lekarzem prowadzącym.