Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mikrozwapnienia i bóle jąder

Witam W zeszły roku udałem się do lekarza urologa z bólem prawego jądra. Doktor zlecił usg jąder i PSA(całkowity)=0,85ng/ml. USG wykazało poj. mikrozwapnienia na obu jądrach. Otrzymałem dicloratio uno na 2 tyg. Po tym czasie ból nie ustał.Teraz ide na wizytę kontrolną po ok 8miesięcy.Jądro nadal mnie boli czasem słabiej , mocniej lub nie boli. Czym ten ból może być spowodowany? pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Być może to jakiś przewlekły stan zapalny czego właśnie następstwem są mikrozwalniania. Wszystko wyjaśni urolog po bezpośrednim badaniu na wizycie kontrolnej.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Mogą być różne przyczyny od zapalnych do zupełnie innych. Najgroźniejsze w przypadku mikrozwapnień może być podejrzenie raka jądra, to rzadka przyczyna ale radzę wykonać badania biochemiczne wykluczające taką chorobę.
Pozdrawiam WK

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy