Miłość w wieku dojrzałym

Witam.Mam pytanie.Czy to mozliwe,zeby w wieku dojrzałym móc się zakochać w partnerce dojrzałej? Stan piękny i ściska w klatce jakby człowiek miał 16 lat.Nadmieniam,iż ten stan się powtórzył po 5 latach zwiazku po lekkich zawirowaniach o przeszłość partnerki. Wiele zostało wytłumaczone i teraz jest czas leczenia umysłu,ale pojawiło się to piękne uczucie tak jakby nastąpiła jakaś odnowa. Kocham kosmicznie swoją partnerkę i nasze uczucie wzajemne jest wyjątkowe i to budzi zdziwienie u wszystkich.

Myślę, że nie ma przeciwskazań aby zakochać się w dojrzałym wieku. Czasem po kryzysie, nastaje moment który kojarzy nam się z euforią zakochania na nowo. Może to budzic zdziwienie u innych a nawet zazdrość. Widać, że bardzo Pan kocha i całemu światu chce PAn o tym mówić. Czy Pana uczucie jest odwzajemnione i czy jest, właściwie w PAna ocenie,docenione???

Witam,
myślę, że to piękne przeżywać uczucie miłości po raz kolejny w dojrzałym wieku. Być może odnaleźliście się państwo jak dwie połówki pomarańczy. Pisze Pan, że dziwi to znajomych, prawdopodobnie są zazdrośni o państwa uczucie, to w dzisiejszych czasach nie zdarza się zbyt często.
Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
pięknie Pan to opisał "w wieku dojrzałym móc się zakochać w partnerce dojrzałej". Miłość nie jest przypisana młodości.Im więcej doświadczeń i zawirowań w życiu, tym bardziej doceniamy to, co spotykamy na swojej drodze.
Życzę wszystkiego najlepszego
Monika Prus

Przeżywa Pan ten stan, więc jest możliwy. Wyczuwam w Pana wypowiedzi troszkę niedowierzania, a troszkę niekłamanej dumy, że... kocham. Zakochać się i pokochać możemy w każdym wieku. Życzę wszystkiego dobrego i aby Pan doświadczał tego uczucia jak najdłużej.

Z przyjemnością wyrażę swoje zdanie. Zdziwienie budzi u wszystkich u Pana również. Piękny stan, miłość, piękne uczucie pozostaje o nie dbać, żeby trwało.Nic dodać nic ująć

Mgr Kinga Czarnota

Witam,
miłość jest uczuciem, którego można doświadczać w każdym wieku a między innymi, Pana związek jest na to dowodem. Wiek dojrzały może jednak sprzyjać miłości pełniejszej, wielowymiarowej, takiej która daje poczucie spełnienia i siły. To cudowne, że ten stan jest Państwu dostępny. Po prostu doświadczajcie tego, kochajcie się, pokazujcie Światu, że tak można!
Życzę wszystkiego dobrego.
Kinga Czarnota

Stan zakochania błędnie kojarzony jest często z wiekiem młodzieńczym, bo i jednemu, i drugiemu towarzyszą takie stany jak poczucie beztroski czy silniejsza tendencja do podejmowania spontanicznych decyzji. Stereotyp człowieka dojrzałego działa tak, że postępuje on ostrożniej, może trochę bardziej zachowawczo, ze skrępowaniem myśląc o miłosnych uniesieniach. No a gdy się sam zakocha, z jednej strony przeżywa ogromną radość, a z drugiej może się krępować, bo czy to wypada w "tym" wieku i co ludzie powiedzą? To wspaniałe, ze przeżywa Pan ten stan, bardzo pozytywne i zdrowe. Gratuluję i życzę powodzenia.