Minimalny przeciek po operacji na serce

Witam Kilkanaście lat temu miałem operacje na serce dziura międzyprzedsionkowa oczywiście jest założony amplacer. Jeżdzę na wizyty do Zabrza wszystko jest ok ale lekarz powiedział mi ze pojawił sie minimalny przeciek. Doktor twierdzi ze w niczym to nie przeszkadza mam sie tym nie przejmować. Mam 25 lat i lekka bradykardie serca. Chciałbym żeby wszystko było ok i moje zapytanie czy ćwiczenia siłowe np chodzenie na siłownie czy biegi aerobowe mogą wpływać niekorzystanie na moje zdrowie ?

Duży procent ludnosci ma minimalny przeciek międzyprzedsionkowy i nie mają w związku z nim żadnych objawów. Nie powinien Pan natomiast uprawiać sportów ekstremalnych a zwlaszcza nurkowania ponieważ grozi Panu wtedy udar mózgu ( tzw. odwrócony przeciek).Każdy inny rodzaj sportu w umiarkowanym stopniu Panu nie zagraża.