Mlecznobiały śluz z pochwy i podejrzenie ciąży

Witam serdecznie :) 1 listopada powinnam dostać miesiączkę, do dnia dzisiejszego cisza. Mój cykl zazwyczaj trwa 30 dni. Parę miesięcy temu wyjęłam wkładkę wewnątrzmaciczną. 5 dni temu zrobiłam pierwszy test ciążowy - wyszedł negatywny. Od dwóch dni mam bolesne bóle brzucha, ale całego, nie tylko podbrzusza, nudności, zawroty głowy i zaparcia, choć one już raczej w tym momencie są mniejsze. Dzisiaj zrobiłam badanie beta hcg, ale wynik mam dopiero w poniedziałek. Coś mnie podkusiło i zrobiłam drugi test ciążowy, który znowu wyszedł negatywny (przy drugim dziecku trzy wyszły negatywne, a jednak byłam w ciąży). W trakcie testu zauważyłam białe drobinki w moczu i dużo ciągnącego się mlecznobiałego śluzu raczej z pochwy, zaczynam się bać. Proszę o pomoc, co mam robić. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Białe drobinki w moczu to zapewne śluz z pochwy. Jest go dużo, co nie jest dziwne w drugiej fazie cyklu (przed miesiączką) lub w ciąży. Jeśli jednak dokucza Pani świąd i/lub pieczenie tej okolicy, to może Pani cierpieć na grzybicę pochwy, której towarzyszą zwykle serkowate upławy. Trudno póki co powiedzieć, czy zaszła Pani rzeczywiście w ciążę. Faktycznie w najwcześniejszym okresie testy ciążowe z moczu mogą dawać wynik fałszywie ujemny. Dobrze, że wykonała Pani test z krwi- jego wynik powinien być już wiarygodny.

Bóle brzucha i nudności mogą być spowodowane nie tyle ewentualną ciążą, co np. błędem dietetycznym- powinna Pani zastosować dietę lekkostrawną przez kilka dni, a dolegliwości ustąpią. Oczywiście jeśli faktycznie doszło do zapłodnienia, nudności mogą pozostać!

Pozdrawiam serdecznie!