Mleko - dobre czy złe?

Witam! Ostatnio zainteresowałem się tematem mleka - czy powinno się je pić, czy nie? Jest wiele akcji promujących mleko, lecz ostatnio słychać coraz bardziej głosy przeciwników, np. tutaj: dubrov.inwestnet.com/mleko/index.php. Czy przeciwnicy mają rację? Czy jest to poparte jakimiś badaniami naukowymi? Jeżeli są jakieś wątpliwości, to skąd ta akcja z piciem mleka?
ponad rok temu

Witam!

Mleko jest zdrowe i pożywne - przede wszystkim ze względu na dużą zawartość wapnia oraz białka. Jednak u niektórych ludzi występują problemy z jego trawieniem, na skutek zaniku enzymu odpowiedzialnego za metabolizm laktozy. U takich osób mleko powoduje wzdęcia, nudności oraz biegunki. Jeśli natomiast objawy te się nie pojawiają nie ma żadnych wskazań do tego, by mleko ograniczać. Wyjątek - alergia na białko mleka krowiego (wtedy polecane są zamienniki, np. mleko sojowe lub kozie) oraz przyjmowanie antybiotyków - mleko utrudnia ich wchłanianie.

Pozdrawiam