Mleko w piersiach rok po poronieniu?

Witam serdecznie.
Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieciaczków (4 i 2 latka). Rok temu poroniłam w 9 tc. Lekarz ginekolog dał nam zielone światełko, by zacząć starania o trzecie dzieciątko. Wspomnę tylko, że moje cykle po poronieniu trwają różnie 30-35 dni. Dwa razy zdarzyły się cykle 44 dniowe. Niepokoi mnie wyciek z piersi po naciśnięciu na sutka oraz otyłość.

Moje pytanie brzmi, czy te wszystkie objawy mogą być skutkiem podwyższonej prolaktyny? Czy spodziewać się czegoś gorszego? Tak bardzo pragnę mieć jeszcze jedno maleństwo.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Tak, nieregularne, długie cykle i mleczna wydzielina z brodawki sutkowej mogą być objawem hiperprolaktynemii. Proszę poprosić swojego lekarza o badania w tym kierunku. Zaburzenie to najczęściej udaje się wyleczyć farmakologicznie. Leczenie przywraca prawidłowe cykle i daje szansę na poczęcie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!